Kontaktujte ma

Správa
 

Váš e-mail
 

 

Krutá realita


85 % Slovákov hrozí finančný kolaps: Zistite, či medzi nich patríte!

Nevieme hospodáriť so svojimi peniazmi. Potvrdil to prieskum medzi Slovákmi.
Až 85% rodín si nevytvára dostatočnú finančnú rezervu.

Žijeme tak, ako keby zajtrajšok už nemal prísť, žijeme na úver, jeden vykrývame druhým (plníme vrecká majiteľom nebankoviek), neodkladáme si na horšie časy a spoliehame sa, že na penziu nám pravdepodobne prispeje štát.


Nádacia Partners si v rámci Dňa finančnej gramotnosti, pripadajúci na nedeľu 8. septembra, dala urobiť prieskum. Zisťoval, ako Slováci narábajú s financiami. Dá sa povedať, že Slováci majú pomerne zlý prístup k vedeniu vlastného a rodinného rozpočtu,“ zhodnotila Jana Mokráňová z Nadácie Partners. Ako doplnila, množstvu opýtaných chýba finančná rezerva, ktorá je základom na dennodennú finančnú istotu, nehovoriac o financiách na strednodobé ciele, ako sú bývanie, vzdelanie pre deti a podobne. Zarážajúce je, že Slováci dlhodobo neplánujú takmer nič.


Pozrime si postoj niektorých našich spoluobčanov na možnosť platiť menej, dostávať naspäť časť zo svojich pravidelných platieb, reakcie na ponuku zvýšiť si svoj príjem.

Ja v tom márne hľadám nejakú logiku, ale realita je takáto ...



ONA:Už pred 3 týždňami som sa u vás registrovala a stále ste mi neposlali žiadne peniaze.
JA:Pred spomínanou registráciou, v našom telefonickom rozhovore a zanechaní kompletných informácií vo Vašej mailovej schránke sme od Vás do dnešného dňa neobdržali údaje na otvorenie účtu u nas, aby sme vedeli KAM Vám peniaze zaslať a tiež ani tlačivá s číslami zmlúv z KTORÝCH chcete peniaze získať späť.
ONA:Tak na to ja nemám čas.

ON:A peniaze požičiavate?Chcem sa zbaviť všetkých dlhov a vyplatiť to jedným,lebo nemám prácu a už som aj v registroch.
JA:Vieme sprostredkovať výhodné úvery, čo však vo Vašom konkrétnom prípade zrejme nebude možné.
Existuje však spôsob,ako Vám ušetriť peniaze na Vašich už existujúcich platbách, takže budete mať na splátky. Ponúkame aj možnosť privyrobiť si, čím získate príjem a z toho pôžičkového kolotoča vystúpite.
ON:Ja nechcem žiadne peniaze naspäť, nechcem nič zarábať,ja chcem požičať!!!

ON:Ale prosím Vás, čo mám z 10€, že mi ich pošlete?
JA:Ak ich naozaj nepotrebujete, tak ich môžte potom venovať nejakej organizácii-Červený kríž, nejakému Detskému centru....
ON: Ja svoje peniaze nikomu dávať nebudem! Kto čo dá mne?

Takto sa prázdnej peňaženke nevyhnete nikdy. Nikdy takýmto spôsobom nevystupíte z kolotoča pôžičiek!

1. Urobte si poriadok vo financiách

Najlepšou formou, ako sa zorientovať vo výdavkoch, je písať si ich všetky na jedno miesto. Naj­ideálnejším časom na analýzu nákladov je jeden rok, pretože tak sa prejavia vo výdavkoch aj sezónne platby (darčeky, oblečenie, dovolenky). Čím kratšie obdobie na analýzu zvolíme, tým menej presné čísla dostaneme. Avšak platí, že najdôležitejšie je začať a spočítať aspoň tri mesiace, ako nerobiť prehľad výdavkov vôbec.
Zistite či neexistujú výdavky, ktoré hradíte naozaj zbytočne.


2. So zvýšeným platom zvýšte aj výšku rezervy

Ak sa vám zvýši príjem v domácnosti (čo Vám spoločnosť Livage ponúka), nezabudnite zvýšiť aj výšku rezervy. Pokiaľ sa vám darí a zarobíte viac, z nárastu príjmu by ste si mali vždy 50 % odkladať a z druhej polovice si urobiť radosť, alebo si zvýšiť životný štandard.

3.) Nesiahajte na dlhodobé sporenia

Ako je napríklad sporenie na penziu. Najväčšou chybou pri strate či znížení príjmu býva zásah do svojich aktív. Úplne najhoršie je rušiť dlhodobé aktíva. Na nečakané výdavky slúži rezerva, nie dôchodkové sporenie.

4.)
Začnite hneď - my Vám pomôžeme
Vypočítajte, či vám hrozí kolaps

Posledná úprava: 09.Jun.2014 12:06:27
Stránku generuje redakčný systém - WebInac CMS prevádzkovaný serverom www.Inac.sk
(C) 2005 Inac.sk - Všetky práva vyhradené. webhosting by Inac.sk